Podnikatelia nezabúdajte na...(1)

Autor: Dávid Mihalík | 12.11.2014 o 7:47 | (upravené 12.11.2014 o 8:26) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  688x

Dnešným podnikateľom, resp. podnikavcom ide hlavne o zisk, o peniaze. Chcú byť zo dňa na deň milionári, ale pri tom zabúdajú na pár dôležitých veci.

Budete možno teraz namietať, že nie som vo vašej situácii a neviem aké to je. Ponúkam Vám môj osobný názor, s ktorým môžete a nemusíte súhlasiť. Ak máte iný názor, pokojne napíšte komentár.

Nezabúdajte teda na (nasledujúci zoznam nie je usporiadaný podľa dôležitosti ):

CASH-FLOW! – alebo inak povedané – peňažný tok. Je potrebné aby ste ho zrýchlili. Motivujte vašich zákazníkov aby vám uhrádzali rýchlejšie faktúry, aby častejšie nakupovali. Nekupujte príliš mnoho zásob ak to nie je nutné. V zásobách máte zbytočne umŕtvený kapitál. Aj týmito krokmi sa Vám budú peniaze rýchlejšie vracať. Potom aj s nižšou ziskovou sadzbou zarobíte viac za určité obdobie ako by ste zarobili  s omnoho vyššou sadzbou. Napríklad: pri rýchlom zaplatení faktúry dáte odoberateľovi niekoľkopercentnú zľavu.

CENOVÁ VOJNA SA NEVYHRÁVA! – dosť podnikateľov si myslí, že ak niečo dajú lacnejšie tak vyhrajú a kúpi si ich tovar viacej ľudí. Lenže stále tu bude niekto, kto to predá lacnejšie a nájdu sa aj experti čo naschvál pôjdu do straty s jedným tovarom, ktorý priláka zákazníka do ich obchodu. Táto vojna nemá koniec, ale skončia v nej mnohí, ktorí sa do nej pustia. Nízka cena má niekedy na ľudí negatívny efekt, keď si myslia, že lacné výrobky nemôžu byť kvalitné.

 

KVALITA! – Šetriť na tak dôležitom faktore, ktorý rozhoduje o ďalšom nákupe Vášho zákazníka u Vás, nie je najlepšie. Stále platí, že nie sme tak bohatí aby sme si kupovali lacné veci. Nevyhovárajte sa, že sa to nedá alebo že to nebudú kupovať. Vy by ste si chceli kúpiť nekvalitný výrobok? Prečo ho potom ponúkate? 

 

Ďalšie tri dôležité veci nabudúce. V komentároch uvítam vaše názory, komentáre,...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Všeobecná zdravotná poisťovňa chce ušetriť peniaze.

SVET

Namiesto mäsiara čínske fejky. Turisti ničia život v Benátkach

Turisti mestá príliš rýchlo ničia.


Už ste čítali?